Αργυρώ Ζιάμπα για το KOZANILIFE.GR
Την Κυριακή 9 Ιουνίου, όπου διεξήχθησαν οι Ευρωεκλογές, οι Έλληνες έδειξαν τον δρόμο για τις παραλίες , όπως προκύπτει από τα ποσοστά αποχής στην κάλπη .
Περίπου το 60% απείχε από τις Ευρωεκλογές, ενώ, αρκετός κόσμος φαίνεται να έσπευσε στις παραλίες, αναζητώντας μια ανάσα δροσιάς .
Οι ιδιαίτερα υψηλές θερμοκρασίες που σημειώθηκαν πανελλαδικά, ήταν ο πρωταρχικός λόγος για να ψηφίσουν οι πολίτες της χώρας δροσερές βουτιές σε κοντινούς προορισμούς.