![](https://i0.wp.com/www.kozanilife.gr/wp-content/uploads/2024/05/ekklisia_konstantinou_kai_elenis_maurodedri.jpg?resize=750%2C419&ssl=1)
Πρόγραμμα ακολουθιών: Δευτέρα 20/04/2024 και ώρα 18:25 μ.μ. Υποδοχή Τιμίου Ξύλου.
Στις 18:30 μ.μ Αρχιερατικός Εσπερινός.
Τρίτη Πρωί: 07:30 π.μ η ώρα Πανηγυρική Θεία Λειτουργία. Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας θα ακολουθήσει Λιτανεία της Ιεράς Εικόνας. Βοήθειά μας ο Άγιος Κωνσταντίνος και η Αγία Ελένη.
Ο ΚΑΝΈΝΑΣ
- Edit
Προκαλώ έναν έστω έναν να μας πει τι ήταν ο Κωνσταντίνος με την μανούλα του την Ελενίτσα. Να σας πω ,δεν ξέρει κανείς απλά γιορτάζεται γιατί έτσι σας έμαθαν. Ψάξτε διαβάστε και αν έχετε έστω και ένα κύτταρο ακόμα που να μην έχει υποστεί βλάβη θα καταλάβατε ότι ουδεμία σχέση έχει με τον Χριστό. Άντε γιατί έχετε κουράσει με την ημιμαθεια σας. Ντροπή να γιορτάζουν δύο ανθρώπους που ήταν παραδείγματα προς αποφυγή και ο Χίτλερ μπροστά τους μοιάζει όντως άγιος. Πριν αρχίσετε τον παραλογισμό, ψάξτε.