Από την 31η Ιανουαρίου και εντεύθεν δεν πραγματοποιούνται εξετάσεις θεωρητικές για την απόκτηση κάθε είδους άδειας οδήγησης στην Δυτική Μακεδονία.
Το ΔΣ του Σωματείου Εκπαιδευτών και τα μέλη του,αντιλαμβανόμενα την δυσάρεστη κατάσταση που επικρατεί, θα ήθελαν να δηλώσουν απερίφραστα ότι η καθυστέρηση αυτή δεν είναι με ευθύνη των σχολών και γίνονται ενέργειες προκειμένου να λυθεί το θέμα το συντομότερο.
ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ