Οι Σύμβουλοι που εκλέγονται στο Περιφερειακό Συμβούλιο Δυτικής Μακεδονίας είναι οι εξής:
Από το συνδυασμό «Συμμαχία για την Ανάπτυξη» του Γιώργου Αμανατίδη στην ΠΕ Κοζάνης εκλέγονται οι: Βύζας Κωνσταντίνος, Φούντογλου Αναστάσιος, Λυσσαρίδης Νικόλαος, Μεταξάς Λύσσανδρος, Πουταχίδου Όλγα, Ραφαηλίδης Αναστάσιος, Φαρμάκη Πολυτίμη, Γκοβεδάρος Χαρίσιος, Ράνδου Ευθαλία, Γκερεχτές Λάζαρος και οι Κατσαούνης Βασίλης ή Χονδροματίδου Ελένη, καθώς υπάρχει ισοψηφία.
Από το συνδυασμό «Πορεία Δημιουργίας» του Γ. Κασαπίδη εκλέγονται οι Κασαπίδης Γεώργιος, Κιάνας Στέργιος, Δαδαμόγια Αικατερίνη και ο Γρηγόρης Τσιούμαρης.
Από το συνδυασμό «Ελπίδα» της Γεωργίας Ζεμπιλιάδου εκλέγονται, η Ζεμπιλιάδου Γεωργία, ο Χριστοφορίδης Γιώργος και η Νούλα Τουμπουλίδου
Εκλέγεται και ο επικεφαλής Νόντας Στολτίδης από τη «Λαϊκή Συσπείρωση».