4η Φάση Κυπέλου: Πήραν την πρόκριση τα Χανιά στο ΔΑΚ Κοζάνης

Σε ένα παιχνίδι που είχε φάσεις γκολ, δυνατά μαρκαρίσματα, δοκάρι πέναλτι η Αθλητική Ανασκόπηση βρέθηκε σήμερα το μεσημέρι στο ΔΑΚ Κοζάνης και έχει το ρεπορτάζ. Μπροστά σε περίπου 400-450 θεατές η Κοζάνη έδειξε δύο “πρόσωπα”.Στο πρώτο ημίχρονο ήταν πάρα πολύ καλή, με μεγάλες ευκαιρίες των Ποζατζίδη και Γραμμένου.

Οι γηπεδούχοι ενώ προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Έντγκαρ,μετά την εκτέλεση πέναλτι του Καλλέργη στο 25′ λεπτό και αφού η μπάλα βρίσκει το αριστερό κάθετο δοκάρι του Καλογεράκη ο Ξενοφών Πάνος θα πάρει το ριμπάουντ,σημαδεύοντας εκ νέου το δοκάρι,και στην επαναφορά ο Πορτογάλος θα στείλει άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.