Άγνωστα παραμένουν μέχρι στιγμής τα αίτια του περιστατικού ενδοοικογενειακής βίας, που σημειώθηκε στο Ελεύθερο Γρεβενών.
Άνδρας 56 ετών λογομάχησε έντονα με την 45χρονη σύζυγο του και της επέφερε τραύματα στο κεφάλι και στην κοιλιά. Η 45χρονη μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο Γρεβενών, όπου οι γιατροί περιποιήθηκαν τα τραύματα της και λίγο μετά το μεσημέρι πήρε εξιτήριο.
Λίγο αργότερα κατέθεσε μήνυση εναντίον του 56χρονου, ο οποίος διαφεύγει της σύλληψης.
Από το ertnews.gr
Νάρνια
- Edit
Είναι δυνατόν να αναζητούμε τα αίτια; Υπάρχει αίτιο σε τέτοιου είδους επίθεση που θα δώσει ελαφρυντικά στο θύτη;
Ανώνυμος
- Edit
ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΙΔΗΣΗ !!!
Ελληνική Στατιστική Αρχή Από το 2008 έως 2017 αύξηση διαζυγίων 45,8%
Το βασικότερο πρόβλημα των ανθρώπων είναι το “ποιος θα βγει από πάνω”. Αυτό αφορά στα πάντα και γίνεται ο κινητήριος μοχλός των σχέσεων των ανθρώπων, είτε μέσα στα ζευγάρια, είτε στην οικογένεια, είτε στην εργασία και στο σχολείο. Ο καθένας θα κοιτάξει να πετύχει τον άλλον στη γωνία για να του υποδείξει το λάθος του.
…..Είναι επίπονη η συγνώμη. Όλες μας οι αδυναμίες στη σειρά κι εμείς να πρέπει να τις ομολογήσουμε μία μία˙ στον μικρό εγωιστικό εαυτό μας, καταρχάς. ….
«Ο εγωισμός είναι ίσως η φονικότερη αρρώστια», γεμίζει τον άνρθωπο με ανόητη φιλαυτία και έπαρση.
Ο εγωισμός έκανε τους Αγγέλους δαίμονες. Η ταπείνωση κάνει τον άνθρωπο “θεό”.