Αργυρώ Ζιάμπα για το KOZANILIFE.GR
Ενημερωτικά φυλλάδια με συμβουλές οδικής ασφάλειας και κυκλοφοριακής αγωγής, τόσο για μαθητές όσο και για γονείς, μοίρασε το πρωί της Δευτέρας 11 Σεπτεμβρίου στο 18ο Δημοτικό σχολείο της πόλης, η Τροχαία Κοζάνης, με αφορμή την έναρξη της νέας σχολικής περιόδου.
Πιο συγκεκριμένα λίγο πριν το πρώτο κουδούνι, το προσωπικό της Τροχαίας Κοζάνης μοίρασε φυλλάδια στους μαθητές και στις μαθήτριες του 18ου Δημοτικού σχολείου, με στόχο να ενημερώσει αλλά και να ευαισθητοποιήσει γονείς και μαθητές σχετικά με θέματα οδικής ασφάλειας, ιδίως κατά τις μετακινήσεις τους από και προς τα σχολικά συγκροτήματα.
Στην συνέχεια ακολούθησε ο καθιερωμένος αγιασμός.