Αργυρώ Ζιάμπα για το KOZANILIFE.GR
Στον εισαγγελέα οδηγήθηκε το πρωί της Δευτέρας 4 Σεπτεμβρίου, ο 48χρονος Τ.Κ. που φαίνεται να προέβη σε εμπρηστική ενέργεια το μεσημέρι της Κυριακής 3 Σεπτεμβρίου, σε δασική έκταση στην Ν. Νικόπολη Κοζάνης.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες του KOZANILIFE.GR, ο 48χρονος άνδρας συνελήφθη το μεσημέρι της Κυριακής, στις 4μμ , στο σημείο που εκδηλώθηκε η φωτιά και κρατήθηκε στο πλαίσιο του αυτοφώρου στο Αστυνομικό Μέγαρο Κοζάνης.
Οδηγήθηκε στον Εισαγγελέα, το πρωί της Δευτέρας, όπου του απαγγέλθηκε η κατηγορία κακουργηματικού χαρακτήρα, για εμπρησμό και παραπέμφθηκε στον Ανακριτή Κοζάνης .
Ο 48χρονος άνδρας, αρνήθηκε να εκπροσωπηθεί από δικηγόρο , όπου θα διοριστεί από το κράτος , όπως είθισται σε αυτές τις περιπτώσεις.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο 48χρονος άνδρας, φαίνεται να υποστήριξε ότι δεν είχε πρόθεση για εμπρησμό, ωστόσο φαίνεται να παραδέχτηκε την πράξη του και πήρε προθεσμία για να απολογηθεί και κρατείται στο Αστυνομικό Μέγαρο Κοζάνης.
Ζανικο
- Edit
Άμα ξανά δει ήλιος αυτός θα σας πάρω τα πόδια έναν.
Ανώνυμος
- Edit
Θα περάσει καλά όλα τζάμπα στην φυλακή καμία υποχρέωση