Αργυρώ Ζιάμπα για το KOZANLIFE.GR
Επίθεση αδέσποτου σκύλου δέχτηκε ανήλικο κορίτσι στην περιοχή Πλατάνια Κοζάνης, λίγο μετά τις 8μ.μ το βράδυ της Δευτέρας 28 Αυγούστου.
Σύμφωνα με πληροφορίες KOZANLIFE.GR , το κορίτσι βρίσκεται σε κατάσταση σοκ χωρίς όμως να έχει δεχτεί τραυματισμό από το αδέσποτο ζώο.
Στο σημείο κλήθηκε η Δημοτική Αστυνομία που ενημερώθηκε για τον συμβάν και η Αστυνομία ενώ οι γονείς της ανήλικης ενημέρωσαν τον Δήμο Κοζάνης προκειμένου να διενεργηθούν οι περαιτέρω ενέργειες.
Ανώνυμος
- Edit
Πρόστιμο σε όσους τόλμησαν και θύμωσαν το σκυλάκι και του χάλασαν την ηρεμία
Ανώνυμος
- Edit
Σωστός
Ανώνυμος
- Edit
Μπα αποκλείεται!!!!! Στην πόλη τόπος να ζεις? Δεν γίνονται τέτοια
Ανώνυμος
- Edit
ΨΗΦΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΥΡ ΛΑΖΟ ΔΑΓΚΩΤΟ…
Ανώνυμος
- Edit
Φυσικά όταν δεν τα θέλουν και τα χτυπάν μετά να φοβούνται και να Ορμάν σε όποιον βρουν ή όταν τα μικρά τα ενοχλούν και τα κυνηγάν…
Αλλά παλι τα σκυλιά θα την πληρώσουν όταν μερικοί έξυπνοι λένε να μην τα τάζεις .. αν δνν τα ταισουμε θα αγριεψουν λόγω πείνας το καλύτερο είναι να βρεθούν υιοθεσίες και όχι να βγάζουν χολή μερικοί άνθρωποι … Για αυτό ευθυνομαστε εμείς που υπάρχουν αδέσποτα για αυτό τιμωρία στους ανθρώπους!!
Ανώνυμος
- Edit
Έλεος ρε άνθρωπε, φταίει το καροτσάκι δηλαδή και όχι ο σκύλος, και όχι αυτοί που τα ταΐζουν και τα ποτίζουν, αλλά σε άλλη γειτονιά και σε άλλα σπίτια. Απορώ που το συζητάμε κιόλας. Οι φιλόζωοι ασχολούνται με όλων των ειδών ζώα. Όλοι οι άλλοι είναι φιλόσκυλοι, οι οποίοι τους αρέσει, να τα ταΐζουν, να τα παίζουν, αλλά μετά να πάνε στα σπίτια τους θεωρώντας ότι έκαναν το καλό, χωρίς καμία ευθύνη για τα τετράποδα, θεωρώντας ότι έκαναν το καθήκον τους.
Δεν μπορεί να είσαι φιλόζωος εάν δεν σε ενδιαφέρει πρωτίστως ο άνθρωπος. Δεν μπορεί να μην σε απασχολεί το γεγονός ότι σκυλιά όρμησαν στο κοριτσάκι, ότι το κοριτσάκι θα βλέπει σκύλο και θα φοβάται από εδώ και πέρα και από την άλλη να προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε το ζώο, γιατί επιτέθηκε και γιατί το ζώο έχει ψυχολογικά προβλήματα !!!
Η ευθύνη του Δήμου, άλλο θέμα και αυτό, αλλά μην το πιάσουμε.
Ψηφοφόρος του Δήμου Κοζάνης
- Edit
Πρόστιμο σε αυτούς που τα ταΐζουν μόνο και δεν τους προσφέρουν στέγη………..
Ανώνυμος
- Edit
Έλεος από πού να ζητήσουμε βοήθεια περνούμε στο δήμο και μας λένε εντάξει θα ειδοποιήσουμε…..κρίμα δεν μπορουν να τα μαζέψουν; οι φιλοζωοι λέει δεν αφήνουν …ο κάθε φιλοζωος…ας αναλάβει τις ευθύνες του όχι να τα παρατάει σε πάρκα και σε δημόσιους χωρους
Ανώνυμος
- Edit
Πού είναι ο σημαδρακος που θα τα μάζευε σε 10 μέρες; στην Αθήνα πέτυχε το στόχο του
Τώρα λουστείτε τα σούρδοι
Ανώνυμος
- Edit
Το σκυλί θα δωθεί αύριο σε υιοθεσία μην ανησυχείτε…αυτοί που το ταίζουν εχουν προβεί σε ενέργειες,όπως όλα τα προηγούμενα χρόνια,που είχε 20 και 25 σκυλιά στο ίδιο αυτό σημείο,με τους κατοίκους που ήταν εκεί να μην έχουν κάνει τίποτα ως τότε.τώρα έχει ένα και θα πάει για υιοθεσία.
Ελενη
- Edit
Το σεττερακι ήταν ; Αυτό δεν πείραζε ούτε μύγα… αν είναι αυτό μακάρι να βρει ένα σπίτι τόσα χρόνια στο δρόμο …
Νίκος
- Edit
Για τα ανήλικα όμως που πέταγαν πέτρες τις προαλες σε ένα σκυλί που κρύβονταν τρομαγμένο στη Βενιζέλου σε παλιό κατάστημα δε .μίλησε κανείς , το επακόλουθο πιο θα είναι ? Ε όχι άμα τα δάγκωνε δε θα τα κλεγα τα συγκεκριμένα