Ο Συνδυασμός εδώ Κοζάνη,ανακοινώνει με χαρά την υποψηφιότητα του Παπαζώη Ιωάννη , στο Δημοτικό διαμέρισμα Ελλησπόντου στις Τοπικές κοινότητες Αμυγδαλιάς, Θυμαριάς, Κρεμαστής και Κοιλάδας.
Ο Γιάννης γεννήθηκε το 1973, είναι πατέρας δύο παιδιών και μόνιμος κάτοικος Θυμαριάς. Είναι ιδιωτικός υπάλληλος και έζησε στη Γερμανία για 24 χρόνια. Η επιστροφή στην πατρίδα, του προκάλεσε απογοήτευση.
Η εγκατάλειψη των Τοπικών Κοινοτήτων είναι εμφανής, με πείσμα και διάθεση για προσφορά ο Γιάννης συμμετάσχει στην προσπάθεια αλλαγής του τόπου μας.
Ο Συνδυασμός εδώ Κοζάνη, ανακοινώνει με χαρά την υποψηφιότητα του Αναστάσιου Κυριακίδη στην Τοπική Κοινότητα Πρωτοχωρίου.
Ο Τάσος γεννήθηκε το 1985 και είναι πατέρας ενός παιδιού. Εργάζεται ως χειριστής μηχανημάτων και οδηγός φορτηγού . Ο Τάσος υπήρξε ποδοσφαιριστής και μέλος της ομάδας Κένταυρος Πρωτοχωρίου. Ιδιοκτήτης επί πολλά έτη σε επιχειρήσεις εστίασης.
Έζησε στην Αγγλία και άνοιξε εταιρία μαναβικής και διαφόρων τροφίμων.
Ο Τάσος είναι έτοιμος να συνεισφέρη στα κοινά γιατί οι νέοι έχουν τον πρώτο λόγο.