Αργυρώ Ζιάμπα για το KOZANILIFE.GR
Μεγάλη ουρά ιχ αυτοκινήτων σημειώθηκε το απόγευμα του Σαββάτου 29 Ιουλίου, στο φανάρι τη Υψηλής Γέφυρας των Σερβίων, στην Εθνική Οδό Κοζάνης – Λάρισας .
Η αυξημένη κίνηση που παρατηρήθηκε στο σημείο, δημιούργησε μεγάλη αναμονή στα ιχ αυτοκίνητα , περίπου 30 λεπτών , με αποτέλεσμα την ταλαιπωρία των οδηγών.
Η ουρά των αυτοκινήτων όπως φαίνεται και στη φωτογραφία, έφτανε μέχρι και τον Ναυτικό Όμιλο , ενώ λίγο καλύτερα ήταν τα πράγματα στο αντίθετο ρεύμα .
Σε ημέρες και ώρες αιχμής όπως είναι τα σαββατοκύριακα, η αναμονή που δημιουργεί το φανάρι της Γέφυρας Σερβίων, εκτός από το γεγονός ότι είναι αναγκαίο να γίνεται με αυτόν τον τρόπο, δημιουργεί κυκλοφοριακή συμφόρηση και ταυτόχρονα ταλαιπωρούνται οι διερχόμενοι οδηγοί .
Στέφανος
- Edit
Είχαμε γάμο στο Βελβεντό, την επόμενη φορά θα σας ρωτήσουμε που θα τον κάνουμε…
Βασίλης
- Edit
Είχε γάμο στο Βελβεντό 600 άτομα
Ανώνυμος
- Edit
Μην περνάτε!
Ανώνυμος
- Edit
Είχε γάμο. Και…ο κασαπιδης είπε τέλος Ιουλίου θα ανοίξει για όλα τα οχήματα…αυτος δεν λέει ψέματα γιατί έχει φόβο Θεού!! Η μήπως δεν έχει????…. λέμε τώρα