Εφιάλτης για τους κατοίκους πολλών περιοχών της Πτολεμαΐδας, εκτός από τον καύσωνα και τις υψηλές θερμοκρασίες, είναι οι μεταμεσονύχτιες κόντρες νεαρών με δίκυκλα, που αναπτύσσουν υψηλές ταχύτητες, με αποτέλεσμα να ξυπνούν τρομαγμένοι και να παραμένουν άυπνοι όλη τη νύχτα, ενώ, ταλαιπωρούνται ιδιαίτερα οι ηλικιωμένοι και τα μικρά παιδιά.
Οι τέσσερις αναβάτες, δύο σε κάθε μηχανή, σύμφωνα με μαρτυρίες, εμφανίζονται μία ώρα μετά τα μεσάνυχτα και μέχρι το πρωί, περιέρχονται όλη την πόλη, γειτονιές και πεζόδρομους, «μαρσάροντας» δυνατά κάτω από σπίτια, φωνάζουν και προκαλούν τον κόσμο, που αναζητά ηρεμία και ξεκούραση, εξοργίζοντας και τους ανθρώπους, που θα πρέπει να αναχωρήσουν νωρίς το πρωί για τις δουλειές τους.
Από το ertnews.gr
Ανώνυμος
- Edit
Και Κοζάνη τα ίδια κάποι θέλουν ξήλωμα και σπίτι τους
Να λέμε τις αλήθειες..
- Edit
Η κοζανη μπορεί να είναι απ τις χειρότερες πόλης της Ελλάδας, αλλά έχει την καλύτερη αστυνόμευση,…
Σε όλα τα επιπεδα
Είτε τροχαίας, είτε ασφαλείας. Και αυτό το γνωρίζουν όσοι μένουν στην Κοζάνη.