Επιμέλεια Μερόπη Βαχτσεβάνου για το KOZANILIFE.GR
Σε ένα εντελώς διαφορετικό σκηνικό μετατράπηκε το απόγευμα της Τετάρτης, το Coffe- Bar- Restaurant ”The Restobar” στην οδό Μελίνας Μερκούρη με Καραμανλή γωνία, στην Κοζάνη, για ένα φαντασμαγορικό fashion show, με αφορμή την ολοκλήρωση της ακαδημαϊκής χρονιάς του Τμήματος Τεχνολογίας Ενδύματος & Υποδήματος – Σχεδιαστής Μόδας του Πειραματικού ΔΙΕΚ της πόλης.
Οι σπουδαστές παρουσίασαν τις δημιουργίες τους μέσα σε μια ονειρική ατμόσφαιρα, παρουσία πλήθους κόσμου, που κατέκλυσε το ”The Restobar”.