![](https://i0.wp.com/www.kozanilife.gr/wp-content/uploads/2022/07/pp7tpo7rfo86r976riu.jpg?resize=750%2C436&ssl=1)
Πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Πέμπτης 21 Ιουλίου 2022 στην κεντρική πλατεία Αιμιλιανού των Γρεβενών, η θερινή μουσική εκδήλωση του Δήμου Γρεβενών με το εξαιρετικό world acoustic ντουέτο Kadinelia, γεμίζοντας με μελωδίες και ακούσματα την καρδιά της πόλης.
Παρουσιάζοντας ένα μοναδικό μουσικό ταξίδι, όπου η κιθάρα, η λύρα και η τσαμπούνα είχαν την τιμητική τους, ο Θανάσης Ζήκας και η Ευδοξία Σεϊτανίδου μέσα από τις χαρισματικές φωνές τους, ερμήνευσαν αγαπημένα και διαχρονικά άσματα της χώρας μας, εμπλουτισμένα με blues και rock στοιχεία, αφήνοντας στον κόσμο τις καλύτερες εντυπώσεις.
Υπενθυμίζεται ότι η όμορφη αυτή καλλιτεχνική εκδήλωση, εντάσσεται στο πλαίσιο των θερινών πολιτιστικών δράσεων που υλοποιεί ο Δήμος Γρεβενών με την επωνυμία «Πολιτιστικό Καλοκαίρι 2022», δίνοντας τη δυνατότητα σε συνδημότες και επισκέπτες, να απολαύσουν ελεύθερα και δωρεάν όμορφες βραδιές πολιτισμού που τόσο πολύ μας έλειψαν.