Μεγάλη καραμπόλα οχημάτων σημειώθηκε το πρωί της Κυριακής 6 Μαρτίου στην Εγνατία Οδό λίγο πριν τα διόδια του Πολυμύλου Κοζάνης, λόγω της πυκνής ομίχλης που επικρατούσε στην περιοχή.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες του KOZANILIFE.GR στη σύγκρουση των οχημάτων φαίνεται να εμπλέκονται 37 οχήματα , ενώ χρειάστηκε η συνδρομή της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας για τον απεγκλωβισμό μιας γυναίκας.
Οι περισσότεροι οδηγοί και επιβαίνοντες οχημάτων βγήκαν μόνοι τους από τα οχήματα, ενώ κάποιοι χρειστηκαν τη συνδρομή των Πυροσβεστών που βρέθηκαν στο σημείο.
Ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ μετέφεραν αρχικά 7 τραυματίες στο Μαμάτσειο Νοσοκομείο Κοζάνης ενώ δεν φαίνεται να διατρέχει κανείς κίνδυνο, με τη διαδικασία της διακομιδής να συνεχίζεται.
Στο σημείο έσπευσαν 5 Πυροσβεστικά οχήματα με 16 άντρες, 4 οχήματα από Κοζάνη και 1 όχημα από Βέροια, ενώ αυτή την ώρα βρίσκεται ακόμη σε εξέλιξη η διαδικασία της αποκάθαρσης του οδοστρώματος.
Αργυρώ Ζιάμπα για το KOZANILIFE.GR
Ανώνυμος
- Edit
Η ομιχλη ειναι συχνο φαινομενο σε εκεινο το σημειο και σε ολη την εθνικη οδο κοζανης βεροιας για αυτο πρεπει να γινει αμμεσα κατι με τον φωτισμο πριν γινει κατι πολυ χειροτερο
Θανασης
- Edit
Μόνιμο προβλήματα όταν έρχεσαι από Βέροια λίγο πριν φτάσεις στα διόδια Πολυμυλου,στο τελευταίο χιλιόμετρο 5/10φορες έχει ομίχλη , από φωτισμός άστα ΑΙΣΧΟΣ.Αλλα ξεχάσαμε οι ΒΟΛΕΥΤΑΔΕΣ το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να παίρνουν τα έργα που έχουν γίνει με χρήματα όλων μας ΙΔΙΏΤΕΣ.
Ανώνυμος
- Edit
Έλεος ……………
Argi papas
- Edit
Πληρώνουμε διόδια για Εγνατίας αλλά βλέπετε τι γίνεται δεν είναι μόνο να τα παίρνουμε αλλά και να προσφέρουμε όταν υπάρχει ένα μόνιμο πρόβλημα!!!! Δείτε στο Βέλγιο τι φώτα μόνιμα υπάρχουν σε τέτοιους δρόμους με τέτοια προβλήματα…..ενω εδώ ένα αίσχος και ντροπή τους…
Ανώνυμος
- Edit
Φωτισμός ανύπαρκτος οι γραμμές διαγράμμισης δε φαίνονται καθόλου αλλά τα διόδια τα πληρώνουμε κανονικά κ πανάκριβα να κάνουν μυνησεις στον υπεύθυνο π διαχειρίζεται την Εγνατία