Πλήθος πιστών συμμετείχε στον εσπερινό που τελέστηκε το απόγευμα της Παρασκευής 24 Ιουλίου στο Ιερό Εξωκλήσι της Αγίας Άννης στην Κοζάνη, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για τον εορτασμό της Αγίας Άννης.
Δείτε τις φωτογραφίες του KOZANILIFE.GR:
Σ.Ν. για το KOZANILIFE.GR
Σάπιο Μήλο
- Edit
Πλήθος πιστών… Λαοθάλασσα…
Σάπιο Μήλο
- Edit
Οι άντρες ιερείς, ψάλτες, επίτροποι, επιστάτες, κηπουροί… Οι γυναίκες πεταμένες στις καρέκλες σαν κλαψοδευτεύρες. Θα παν μετά σπίτι και θα την πληρώσουν τα παιδιά.
Γιατί η εκκλησία τους είναι Μουσείο που πάνε τα ομοιώματα μιας Αγίας, Ευτυχισμένης Οικογένειας. Δεν είναι Ιατρείο ψυχών, όπως θα έπρεπε, να πάνε τα προβλήματά τους.
Ευχαριστούμε, δε θα πάρουμε.