Σε κινητοποίηση στα διόδια του Πολυμύλου προχώρησαν το πρωί της Παρασκευής 28 Φεβρουαρίου 2020 οι εργαζόμενοι της ΛΑΡΚΟ των ορυχείων των Σερβίων και της Καστοριάς.
Οι ίδιοι μοίρασαν φυλλάδια στους οδηγούς, διαμαρτυρόμενοι για τις εξελίξεις σχετικά με την εκκαθάριση της ΛΑΡΚΟ, ζητώντας από την κυβέρνηση να πάρει πίσω τη σχετική τροπολογία.
Δείτε το βίντεο του KOZANILIFE.GR από τη συγκέντρωση διαμαρτυρίας στα διόδια του Πολυμύλου:
Αργυρώ Ζιάμπα για το KOZANILIFE.GR