Α’ κατηγορία
Με το ενάμισι πόδι η Σιάτιστα στη Γ’ Εθνική
Μπουρλότο στην ουρά!
Στα τελευταία λεπτά λύγισε την στεναρή αντίσταση του Βελβεντού η Σιάτιστα
Πήρε το διπλό η Κοζάνη κόντρα στην ΑΕΚ
Τρίποντο η Χαραυγή
Συνεχίζει με το πόδι πατημένο στο γκάζι ο Μακεδονικός… εμφατικό διπλό μέσα στα Κοίλα
Ανεπηρέαστο από την αποχή το Βόιο! Νίκη επί του Τιτάν
Αγγλική νίκη της Αιανής, πέρασε πάνω από την γραμμή του υποβιβασμού
Είναι ζωντανός ο Ηρακλής, διπλό στο Βατερό
Πήραν το ντέρμπι των ουραγών οι Ακρίτες
29η αγωνιστική
Εθνικός Βατερού – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 1-2
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Α.Μ.Σ. Γαλατινή 3-1
Α.Ε. Κοζάνης – Φ.Σ. Κοζάνη 1-2
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Τιτάν Σερβίων 3-2
Δόξα Λευκόβρυσης – Ακρίτες Κοζάνης 2-3
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης – Μακεδονικός Κοζάνης 0-5
Μακεδονικός Σιάτιστας – Α.Σ. Βελβεντό 1-0
Αλιάκμων Αιανής – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 4-3
Βαθμολογία
Μακεδονικός Σιάτιστας | 77 |
Φ.Σ. Κοζάνη | 75 |
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής | 62 |
Μακεδονικός Κοζάνης | 54 |
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου | 53 |
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 39 |
Α.Ε. Κοζάνης | 38 |
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης | 37 |
Τιτάν Σερβίων | 37 |
Εθνικός Βατερού | 36 |
Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 36 |
Αλιάκμων Αιανής | 34 |
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 32 |
Α.Σ. Βελβεντό | 32 |
Ακρίτες Κοζάνης | 21 |
Δόξα Λευκόβρυσης | 4 |
Επόμενη αγωνιστική – 30η
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Εθνικός Βατερού
Ακαδημία Ηρακλής – Πτολεμαΐδας Α.Ε. Κοζάνης
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Φ.Σ. Κοζάνη – Δόξα Λευκόβρυσης
Τιτάν Σερβίων – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης
Ακρίτες Κοζάνης – Μακεδονικός Σιάτιστας
Μακεδονικός Κοζάνης – Αλιάκμων Αιανής
Α.Σ. Βελβεντό – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος
Τυπική διαδικασία ήταν η τελευταία αγωνιστική στον α’ όμιλο
Πρωτοχώρι, Κρόκος στην Α’ κατηγορία, τίτλοι τέλους για Καισαρειά που υποβιβάζεται στην Γ’ κατηγορία
26η Αγωνιστική – τελευταία
Αναγέννηση Λιβαδερού – Αίας Μικροβάλτου 3-1
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Ερμής Πλατανορέμματος 2-1
Α.Ε. Κρανιδίων – Α.Ο. Κρόκου 0-0
Α.Ε. Άνω Κώμης – Έλατος Ελάτης 3-0
Πρόοδος Μεταξά – Α.Σ. Καρυδίτσας 1-2
Α.Ε. Καισαρειάς – Απόλλων Αυλών 7-4
Ρεπό: ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Βαθμολογία – τελική
Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 60 |
Α.Ο. Κρόκου | 54 |
Α.Ε. Άνω Κώμης | 41 |
Έλατος Ελάτης | 37 |
Αναγέννηση Λιβαδερού | 36 |
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής | 33 |
Ερμής Πλατανορέμματος | 32 |
Α.Ε. Κρανιδίων | 31 |
Πρόοδος Μεταξά | 28 |
Α.Σ. Καρυδίτσας | 25 |
Απόλλων Αυλών | 21 |
Αίας Μικροβάλτου | 18 |
Α.Ε. Καισαρειάς | 17 |
Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος
Καταιγίδα από γκολ το Σάββατο στο 2ο όμιλο της Β’ κατηγορίας
Πρωταθλητής ο Ατρόμητος Πτολεμαΐδας για πρώτη φορά στην Α’ κατηγορία
Πανηγυρίζουν τα Κομνηνά
Η Πρόοδος ξανά στην Α’ κατηγορία
Υποβιβάστηκε η Κοζάνη 2004
26η Αγωνιστική – τελευταία
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς – Πρόοδος Κομνηνών 1-1
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 5-1
Κοζάνη 2004 – Δόξα Βερμίου Πύργων 1-7
Α.Ε. Περδίκκα – Ερμής Ασβεστόπετρας 4-1
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Δόξα Μικροκάστρου 6-1
Κεραυνός Πετρανών – Βέρμιο Καρυοχωρίου 3-5
Ρεπό: Δαναοί Κοζάνης
Βαθμολογία – τελική
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 57 |
Πρόοδος Κομνηνών | 50 |
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 48 |
Ερμής Ασβεστόπετρας | 47 |
Α.Ε. Περδίκκα | 43 |
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 37 |
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας | 34 |
Δόξα Βερμίου Πύργων | 34 |
Βέρμιο Καρυοχωρίου | 33 |
Δαναοί Κοζάνης | 25 |
Δόξα Μικροκάστρου | 18 |
Κεραυνός Πετρανών | 16 |
Κοζάνη 2004 | 1 |
Από τις Ματιές στα Σπορ