Α’ κατηγορία
Διπλό ανόδου η ΑΕΠ Καραγιαννίων
Ντόρτια έριξε η Σιάτιστα
Επιστροφή στις νίκες για την Κοζάνη μέσα στο Λιάππειο και για το Βατερό μέσα στον Κρόκο
Πέρασε από τον Άγιο Χριστόφορο η Χαραυγή
Πήρε φόρα η Καλαμιά νέο τρίποντο!
27η αγωνιστική
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Μ. Αλέξανδρος Χαραυγής 2-3
Π.Α.Ο. Κοίλων – Κοζάνη 2-4
Α.Ε. Άνω Κώμης – Εθνικός Βατερού 1-3
Μακεδονικός Σιάτιστας – Αλιάκμων Αιανής 4-0
Μακεδονικός Κοζάνης – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 0-3
Α.Ε. Καλαμιάς – Γαλατινή 2-1
Τιτάν Σερβίων – Αναγέννηση Εράτυρας 3-0α.α.
Α.Ε. Κοζάνης – Α.Σ. Βελβεντό (10/5)
Βαθμολογία
Θέση | Ομάδα | Β |
1 | Α.Ε.Π. Καραγιαννίων | 66 |
2 | Μακεδονικός Σιάτιστας | 62 |
3 | Φ.Σ. Κοζάνη | 57 |
4 | Φ.Σ. Εθνικός Βατερού | 51 |
5 | Αλιάκμων Αιανής | 43 |
6 | Μακεδονικός Κοζάνης | 42 |
7 | Α.Σ. Βελβεντό | 40 |
8 | Μ. Αλ. Χαραυγής | 40 |
9 | Τιτάν Σερβίων | 38 |
10 | Α.Ε. Κοζάνης | 37 |
11 | Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 37 |
12 | ΠΑΟ Κοίλων | 35 |
13 | Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 29 |
14 | Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 14 |
15 | Α.Ε. Άνω Κώμης | 9 |
16 | Αναγέννηση Εράτυρας | 1 |
*Η Αναγέννηση Εράτυρας έχει -6 βαθμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα
* Α.Ε. Κοζάνης και Α.Σ. Βελβεντό έχουν από έναν αγώνα λιγότερο
Επόμενη αγωνιστική – 28η
Μακεδονικός Σιάτιστας – Α.Ε. Άνω Κώμης
Εθνικός Βατερού – Μακεδονικός Κοζάνης
Αλιάκμων Αιανής – Α.Ε. Κοζάνης
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Τιτάν Σερβίων
Α.Σ. Βελβεντό – Π.Α.Ο. Κοίλων
Αναγέννηση Εράτυρας – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Κοζάνη – Α.Ε. Καλαμιάς
Μ. Αλέξανδρος Χαραυγής – Γαλατινή
Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος
Θρίλερ στην ουρά
Ασταμάτητη η Λευκόβρυση προβάρει το κουστούμι της Α’ κατηγορίας
Ακρίτες 7 αστέρων
Δεν τα παρατάει το Πλατανόρεμμα
Μεγάλα διπλά Λιβαδερού και Αργίλου
Σημαντικές νίκες για Καρυδίτσα και Ελάτη
23η αγωνιστική
Ακρίτες Κοζάνης – Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής 7-0
Α.Ο. Κρόκου – Αναγέννηση Λιβαδερού 0-1
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Ερμής Πλατανορέμματος 0-1
Α.Σ. Καρυδίτσας – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 1-0
Δόξα Λευκόβρυσης – Κεραυνός Πετρανών 4-1
Α.Ε. Κρανιδίων – Αναγέννηση Αργίλου 2-3
Έλατος Ελάτης – Πρόοδος Μεταξά 2-1
Βαθμολογία
Θέση | Ομάδα | Β |
1 | Δόξα Λευκόβρυσης | 59 |
2 | Ακρίτες Κοζάνης | 54 |
3 | Ερμής Πλατανορέμματος | 50 |
4 | Κεραυνός Πετρανών | 49 |
5 | Έλατος Ελάτης | 40 |
6 | Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 39 |
7 | Α.Ο. Κρόκου | 36 |
8 | Α.Ε. Κρανιδίων | 25 |
9 | Αναγέννηση Λιβαδερού | 21 |
10 | Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής | 20 |
11 | Πρόοδος Μεταξά | 19 |
12 | Α.Σ. Καρυδίτσας | 18 |
13 | Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 13 |
14 | Αναγέννηση Αργίλου | 13 |
* Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία
* από έναν αγώνα περισσότερο έχουν ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής και Έλατος Ελάτης
Επόμενη αγωνιστική -24η (3/5)
Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής – Έλατος Ελάτης
Α.Σ. Καρυδίτσας – Α.Ο. Κρόκου
Αναγέννηση Λιβαδερού – Δόξα Λευκόβρυσης
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης
Κεραυνός Πετρανών – Ακρίτες Κοζάνης
Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Ε. Κρανιδίων
Πρόοδος Μεταξά – Αναγέννηση Αργίλου
Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος
Θρίλερ στην κορυφή
Κέρδισε ο Ελλήσποντος τον Ηρακλή … κι έβαλε μπουρλότο στην κορυφή!
Μεγάλο διπλό κορυφής το Βόιο
Πήρε το τρίποντο ο Ατρόμητος και βρέθηκε στη δεύτερη θέση
Μοιρασιά στην Κρυόβρυση
Πήραν το τρίποντο Καρυοχώρι και Τσοτύλι
23η αγωνιστική
Δράσις Τσοτυλίου – Ερμής Ασβεστόπετρας 2-1
Ελπίδες Ελλησπόντου – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 3 – 1
Ηρακλής Κρυόβρυσης – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 1-1
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Πρόοδος Κομνηνών 3-1
Δόξα Βερμίου Πύργων – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 1-3
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Δόξα Μικροκάστρου 3-0
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας – Κοζάνη 2004 0-3 α.α.
Βαθμολογία
Θέση | Ομάδα | Β |
1 | Ακαδημία Π. Βοΐου | 50 |
2 | Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 48 |
3 | Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 47 |
4 | Δράσις Τσοτυλίου | 42 |
5 | Δόξα Βερμίου Πύργων | 40 |
6 | Ηρακλής Κρυόβρυσης | 39 |
7 | Βέρμιο Καρυοχωρίου | 38 |
8 | Ερμής Ασβεστόπετρας | 30 |
9 | Ελπίδες Ελλησπόντου | 30 |
10 | Δόξα Μικροκάστρου | 29 |
11 | Πρόοδος Κομνηνών | 24 |
12 | Μ. Αλ. Άρδασσας | 22 |
13 | Κοζάνη 2004 | 17 |
14 | Πολυνίκης Πτολεμαΐδας | -9 |
* Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.
* Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας έχει -6 βαθμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα.
* από έναν αγώνα περισσότερο έχουν Μ. Αλέξανδρος Άρδασσας, Βέρμιο Καρυοχωρίου, Δόξα Μικροκάστρου και Πρόοδος Κομνηνών
Επόμενη αγωνιστική – 24η (3/5)
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας – Δράσις Τσοτυλίου
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Βέρμιο Καρυοχωρίου
Δόξα Μικροκάστρου – Πρόοδος Κομνηνών
Ερμής Ασβεστόπετρας – Ελπίδες Ελλησπόντου
Κοζάνη 2004 – Ηρακλής Κρυόβρυσης
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Δόξα Βερμίου Πύργων
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Πηγή: Ματιές στα Σπορ