Α’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης
Ισόπαλο το ντέρμπι κορυφής
Επέστρεψε στις νίκες με διπλό ο Φούφας … λύγισε την αντίσταση του Βελβεντού
Λευκή ισοπαλία στον Άργιλο … είχε φύλακας Αθανασιάδη το Κλείτος
Πέρασε από το στρατιωτικό το Βόιο … σπουδαίο διπλό
Στις καθυστερήσεις χτύπησε η ΑΕΚ
Πήρε φόρα για τα καλά η Εράτυρα
Επιτέλους τρίποντο για την Αιανή
Πέρασε από τη Γαλατινή η Ακρινή
Αποτελέσματα 7ης αγωνιστικής
Α.Σ. Βελβεντό – Μακεδονικός Φούφα 1-2
Αστραπή Κλείτου – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 0-0
Μακεδονικός Κοζάνης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 0-2
Α.Ε. Ελίμειας – Α.Ε. Κοζάνης 0-1
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Απόλλων Ακρινής 0-3
Αλιάκμων Αιανής – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 2-1
Αναγέννηση Εράτυρας – Α.Ε. Περδίκκα 4-1
Εορδαϊκός – Μακεδονικός Σιάτιστας 1-1
Βαθμολογία
Εορδαϊκός 19
Μακεδονικός Φούφα 18
Μακεδονικός Σιάτιστας 17
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 14
Αστραπή Κλείτου 13
Απόλλων Ακρινής 12
Αναγέννηση Εράτυρας 10
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 10
Μακεδονικός Κοζάνης 9
Α.Ε. Κοζάνης 9
Α.Σ. Βελβεντό 7
Α.Ε. Ελίμειας 7
Α.Ε. Περδίκκα 6
Αλιάκμων Αιανής 6
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 3
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 1
Η επόμενη αγωνιστική – 8η
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Α.Ε. Ελίμειας
Α.Ε. Κοζάνης – Αλιάκμων Αιανής
Απόλλων Ακρινής – Αναγέννηση Εράτυρας
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Αστραπή Κλείτου
Α.Ε. Περδίκκα – Α.Σ. Βελβεντό
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Εορδαϊκός
Μακεδονικός Φούφα – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Μακεδονικός Σιάτιστας – Μακεδονικός Κοζάνης
Β’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης
Αέρας το Λιβαδερό … σκόρπισε την Ελάτη
Πύρρειος νίκη του Βατερού
Έπεσε σε «βάλτο» η Αγία Παρασκευή
Μοιρασιά στα παιχνίδια Ιωνικός, Κοζάνη 2004 και Λευκοπηγή, Πρωτοχώρι
Με φόρα τα Σέρβια … διπλό στη Ροδιανή
1ος όμιλος
Αποτελέσματα 6ης αγωνιστικής
Αναγέννηση Λιβαδερού – Έλατος Ελάτης 5-1
Εθνικός Βατερού – Α.Ε. Άνω Κώμης 3-2
ΑΟ Τρανοβάλτου – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 1-0
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Κοζάνη 2004 1-1
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 0-0
ΑΕ Κρανιδίων – Ερμής Πλατανορέμματος 1-1
Δόξα Ροδιανής – Τιτάν Σερβίων 0-4
Βαθμολογία
Εθνικός Βατερού 16
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 13
Ιωνικός Βαθυλάκκου 11
Τιτάν Σερβίων 10
Α.Ε. Άνω Κώμης 8
Κοζάνη 2004 8
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 7
Αναγέννηση Λιβαδερού 7
ΑΟ Τρανοβάλτου 6
Ερμής Πλατανορέμματος 6
Έλατος Ελάτης 5
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 5
Δόξα Ροδιανής 4
ΑΕ Κρανιδίων 3
Η επόμενη αγωνιστική – 7η
Α.Ε. Άνω Κώμης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Κοζάνη 2004 – Εθνικός Βατερού
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – ΑΟ Τρανοβάλτου
Ερμής Πλατανορέμματος – Ιωνικός Βαθυλάκκου
Έλατος Ελάτης – Μ. Αλ. Λευκοπηγής
Τιτάν Σερβίων – ΑΕ Κρανιδίων
Δόξα Ροδιανής – Αναγέννηση Λιβαδερού
2ος όμιλος
Έμπλεξε η Χαραυγή … χωρίς κατάσταση υγείας για 5 αγώνες .. η αμέλεια θα της στοιχήσει ….
Τρίποντο για το Μικρόκαστρο
Μεγάλο διπλό της Άρδασσας
Όλα «Χ» στο Λιάππειο
Μεγάλο διπλό της Ποντοκώμης
Πήρε το ντέρμπι ο ΠΑΟΚ Κοίλων
Συνεχίζει την ανοδική της πορεία η Ασβεστόπετρα
Αποτελέσματα 6ης αγωνιστικής
Δόξα Μικροκάστρου – Ηρακλής Κρυόβρυσης 3-1
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 0-1
Ακρίτες Κοζάνης – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-1
ΕΑΣ Ανθότοπος – Μ. Αλ. Χαραυγής δ.δ.
Πολυνίκης – ΑΣ Ποντοκώμης 0-1
Κεραυνός Πετρανών – ΠΑΟΚ Κοίλων 0-1
Άρης Μαυροπηγής – Ερμής Ασβεστόπετρας 1-5
Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Κοίλων 18
Μ. Αλ. Άρδασσας 16
Ερμής Ασβεστόπετρας 13
Κεραυνός Πετρανών 12
ΑΣ Ποντοκώμης 10
Ηρακλής Κρυόβρυσης 9
ΕΑΣ Ανθότοπος 9
Πολυνίκης 6
Βέρμιο Καρυοχωρίου 6
Δόξα Μικροκάστρου6
Μ Ακρίτες Κοζάνης 5
. Αλ. Χαραυγής 4
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 4
Άρης Μαυροπηγής 0
· Ανθότοπος και Μ. Αλ. Χαραυγής με έναν αγώνα λιγότερο
Η επόμενη αγωνιστική – 7η
ΑΣ Ποντοκώμης – ΠΑΟΚ Κοίλων
Ηρακλής Κρυόβρυσης – Πολυνίκης
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Κεραυνός Πετρανών
Μ. Αλ. Χαραυγής – Δόξα Μικροκάστρου
Ερμής Ασβεστόπετρας – Βέρμιο Καρυοχωρίου
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – ΕΑΣ Ανθότοπος
Ακρίτες Κοζάνης – Άρης Μαυροπηγής
Γ’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης
Βροχή από γκολ στο Μεταξά
Αγγλικό διπλό της Λευκόβρυσης
Προελαύνει ο Κρόκος
Ανεβαίνουν οι Δαναοί
1ος όμιλος
Αποτελέσματα 5ης αγωνιστικής
Πρόοδος Μεταξά – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 3-5
Απόλλων Αυλών – Δόξα Λευκόβρυσης 2-5
Α.Ο. Κρόκου – Αίας Μικροβάλτου 4-0
Δαναοί Κοζάνης – Αναγέννηση Αργίλου 2-0
Ρεπό – Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου
Βαθμολογία
ΑΟ Κρόκου 13
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 11
Δόξα Λευκόβρυσης 9
Δαναοί Κοζάνης 8
Αναγέννηση Αργίλου 6
Αίας Μικροβάλτου 5
Πρόοδος Μεταξά 3
Απόλλων Αυλών 0
Α.Ε. Καισαρειάς 0
Η επόμενη αγωνιστική 6η
Αναγέννηση Αργίλου – Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου
Δόξα Λευκόβρυσης – Δαναοί Κοζάνης
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Α.Ο. Κρόκου
Απόλλων Αυλών – Πρόοδος Μεταξά
Ρεπό: Αίας Μικροβάλτου
2ος όμιλος
Σκόνταψε ο Ηρακλής … παλικαρίσιος βαθμός για τον Ελλήσποντο
Σεφτέ στις νίκες το Δροσερό
Πήραν την νίκη οι Πύργοι και «συγκατοικούν» με το Καλονέρι στην 5η θέση
Σπουδαίο διπλό και πλησιάζει κορυφή η Καλαμιά
Αποτελέσματα 5ης αγωνιστικής
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Ελπίδες Ελλησπόντου 2-2
Ατρόμητος Δροσερού – Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης 3-0
Δόξα Βερμίου Πύργων – Άρης Καλονερίου 1-0
Δράση Τσοτυλίου- Α.Ε. Καλαμιάς 0-1
Ρεπό – Α.Σ. Καρυδίτσας
Βαθμολογία
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 13
ΑΕ Καλαμιάς 12
Δράση Τσοτυλίου 12
Δόξα Βερμίου Πύργων 6
Άρης Καλονερίου 6
ΑΣ Καρυδίτσας 3
Ατρόμητος Δροσερού 3
Ελπίδες Ελλησπόντου 1
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 0
Η επόμενη αγωνιστική 6η
Άρης Καλονερίου – Α.Σ. Καρυδίτσας
Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης – Δόξα Βερμίου Πύργων
Ελπίδες Ελλησπόντου – Δράση Τσοτυλίου
Ατρόμητος Δροσερού – Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Ρεπό: Α.Ε. Καλαμιάς