Οι έντονες βροχοπτώσεις που σημειώθηκαν χθες είχαν ως αποτέλεσμα να δημιουργηθούν αρκετά προβλήματα κυρίως σε περιοχές του Δ. Κοζάνης.
Η Πυροσβεστική Υπηρεσία έλαβε 16 κλήσεις για παροχή βοήθειας εκ των οποίων 7 για άντληση υδάτων, 2 για πλύση οδοστρώματος και 1 για ανάσυρση οχήματος, ενώ λόγω χαμηλής στάθμης των υδάτων ήταν αδύνατη η άντληση τους σε 6 περιπτώσεις για τις οποίες κλήθηκες η Υπηρεσία μας.
Επιχείρησαν συνολικά 15 υπάλληλοι με 6 οχήματα.