![](https://i0.wp.com/www.xronos-kozanis.gr/news/data/upimages/komanois.jpg?resize=226%2C128)
Ο Περιφερειάρχης Γιώργος Δακής, δήλωσε ότι «η κατ’ επανάληψη παράβαση των εγκεκριμένων περιβαλλοντικών όρων και ιδιαίτερα όσων επιβαρύνουν την ποιότητα της α-τμόσφαιρας της περιοχής, ιδιαίτερα δε τις μέρες που οι καιρικές συνθήκες ευνοούν την συσσώρευση των ρύπων, αποτελεί πρόκληση για τους κατοίκους της περιοχής. Η ΔΕΗ στο πλαίσιο των υποχρεώσεών της, οφείλει να συμμορφώνεται στην κείμενη Ευρωπαϊκή και Εθνική Νομοθεσία και να τηρεί απαρέγκλιτα τους περιβαλλοντικούς όρους».
Ο Χρόνος